اولین راز زیبایی پوست

ابوعلی سینا در كتاب قانون در مورد زیبایی پوست صورت آورده است: بدان كه تا خون بیشتر به‌سوی پوست آید صفا و روشنی و سرخی مطبوع و زیبایی پوست بیشتر می‌شود.
بااین‌همه كه مسئله اساسی رسیدن خون است، اما باید برای حفظ زیبایی پوست تن را از گرما، سرما و از باد حفظ كرد.ar4-2882

مواد تناولی برای تولید خون خوب به كار می‌آیند. نخود، تخم‌مرغ نیم‌بند، آبگوشت و انجیر بخورند. انجیر خون بسیار خوب و مناسب برای زیبایی پوست تولید می‌کند.

كسی كه از بیماری تازه بر خواسته و رنگ رخساره‌اش زشت شده است و می‌خواهد آنرا به رنگ طبیعی برگرداند، انجیر خشك و خرمای كال بخورد كه این هر دو خون خوب و پوست لطیف را افزایش دهند و همچنین چند روز پیاپی ناشتا شیر بنوشد.

سی زی های خوب و مناسب و زیبایی بخش رخسار عبارت‌اند از: طرب، تره، پیاز و كلم و سیر، كه بر دوام بخورند تا خوب باشد. زعفران نیز اگر در غذا باشد خوب است

Protect-Your-Skin-From-Aging

دومین راز زیبایی پوست

روش زیر را سه بار در هفته برای زدودن سلول‌های مرده پوست انجام دهید.
گل سرشوی، آرد نخودچی و گرد چوب صندل را به مقدار مساوی باهم مخلوط‌کنید این تركیب را در ظرفی كه هوا به آن نفوذ نكند قرار دهید: یك قاشق چای‌خوری از این ماده را با آب مخلوط نمایید تا خمیری حاصل شود. این خمیر پوسته‌ها و آلودگی‌های پوست را می‌زداید.

از میوه‌های فصلی به‌جای ماسك صورت استفاده كنید زیرا ازلحاظ اقتصادی به‌صرفه بوده خاصیت مرطوب‌کنندگی بالائی دارند برای این كار مغز میوه‌ها را بچلانید یا آن‌ها را در مخلوط‌کن بریزید و بعد پیش‌ازاین كه ویتامین‌ها خاصیت خود را از دست بدهند تاوَن آن‌ها را روی پوست بمالید. انگورها سرشار از ویتامین‌ها و نمک‌های معدنی می‌باشند. برای از بین بردن چین‌های اطراف چشم و دهان می‌توانید روی آن‌ها آب انگور بمالید این عمل موجب مرطوب شدن، دفع سموم و تقویت پوست می‌شود.

سومین راز زیبایی پوست

بخوردان سبب پاک‌سازی عمیق منافذ پوست می‌شود و گردوغبار ذرات اضافی چربی را می‌زداید، وضعیت خون‌رسانی پوست را بهبود می‌بخشد و پوست را برای پاک‌سازی عمیق توسط تركیبات ویژه آماده می‌کند.

ابتدا دو لیتر آب را در یك ظرف کاملاً تمیز بجوشانید، سپس آب را از روی حرارت بردارید، ۲قاشق سوپ‌خوری از پودر بخور (گیاهی) در آب بریزید سپس سرخود را بالا ظرف آب بگیرد و یك حوله تمیز روی سرخود بیندازید. برای پوست‌های خشك، معمولی، و چروک‌دار حدود ۵دقیقه بخور کافی است ولی برای پوست‌های چرب ۵ ۱۰دقیقه بخور لازم است. اگر از آب تنها استفاده می‌کنید مدت بخور باید طولانی‌تر باشد و سپس صورت و گردن را با حوله تمیز خشک‌کنید و اكنون پوست آماده لایه‌برداری عمقی است.

چهارمین راز زیبایی پوست

كمپرس كردن وسیله مناسبی برای جدا کردن اتصالات سست لایه شاخی و مرده پوست می‌شود. این روش برای پوست‌های خشك و حساس بهتر از بخوردان است، ابتدا آب را بجوشانید سپس پودر بخور را اضافه كنید و ۵دقیقه در ظرف را ببندید و سپس محتوی ظرف را از صافی عبور داده و در ظرف دیگر بریزید و سپس با یك حوله نرم و تمیز یا یکپارچه نخی کاملاً تمیز كه در آن ۲سوراخ برای چشم‌ها بازکرده‌اند كه آنرا به محلول آغشته كنید و كمی آنرا فشار دهید حوله را روی صورت بگذارید و به پشت دراز بكشید. تمركز و تنفس آرام و عمیق به پوست شما آرامش بیشتر می‌دهد.

۵۱۰دقیقه كمپرس داغ کافی است، این عمل در درمان كمكی جوش‌های صورت و نواحی ملتهب پوست مفید است و به‌منظور برطرف نمودن چربی و کد روت از پوست‌های چرب می‌توانید بلافاصله پس از كمپرس داغ، از كمپرس سرد استفاده كنید

99_3

پنجمین راز زیبایی پوست

ماسك جوانه گندم علاوه بر پیلینگ، ماسك شاداب كننده پوست می باشد. جوانه گندم را در ظرفی ریخته و آنرا آسیاب كرده یا خرد كرده و شیر یا ماست را آرام آرام به آن اضافه كنید و پس از بخور دادن پوست ماسك را با حركات دورانی و از پایین به بالا روی پوست می مالیم و با حركات چرخشی ماساژ می دهیم و سپس ده دقیقه قطعات خشك آنرا از روی پوست برداشته، پوست را شستشو دهید.

عسل را در حرارت ملایم به صورت روان درآورده و شیر و آرد را به میزان مساوی آرام آرام به آن اضافه می كنیم (هر كدام سه قاشق غذاخوری) یك ماده خمیری یكدستی به دست می آید كه آنرا روی پوست بمالید و پس از ۲۰دقیقه دراز كشیدن و تنفس آرام و عمیق با پنبه آغشته به شیر ماسك را به صورت ملایم از پایین به بالا از روی پوست بردارید آنگاه پوست را با آب ولرم شستشو دهید.

آرایش عروس کرج,بهترین عروس سرا,بهترین عروس سرا در کرج,بهترین عروس سرای کرج,عروس سرا,عروس سرا در کرج,عروس سرا لاری,عروس سرای لاری,عروس لاری

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *